מנופאוזה מוקדמת


זה תפס אותך לא מוכנה: בראש את לא שם, והאמת, גם לא בגוף - את מרגישה בשיא פריחתך, אולי קצת עייפה לפעמים, אבל יש לך עוד תכניות... וגם תכננתם להביא עוד ילד...

"עונת המעבר הקדימה - על כשל שחלתי מוקדם", כתבה מאת קארין איצקוביץ
להמשך...

הרופא שלח אותך הביתה עם הבשורה ש״אין מה לעשות - את במנופאוזה!״

אני?

כך פתאום באמצע החיים (ואפילו קצת לפני...), מודיעים לך שאת מתחילה את גיל המעבר, גיל הבלות - זה תפס אותך לא מוכנה, בראש את לא שם, והאמת, גם לא בגוף - את מרגישה בשיא פריחתך, אולי קצת עייפה לפעמים, אבל יש לך עוד תכניות... וגם תכננתם להביא עוד ילד...

מה עושים?

על פי הרפואה הקונבנציונאלית, אין ממש מה לעשות - המערכת ההורמונלית שלך מעידה שמיצית את תקופת הפוריות שלך וגופך אינו מייצר הורמונים בערכים המאפשרים ביוץ תקין. יתכן וימליצו לך על הפריה חוץ גופית ואולי אפילו על תרומת ביצית.

לעומת זאת, שיטת אביבה מאפשרת לך לשפר את תפקוד המערכת ההורמונלית, לאזן את ההורמונים בגוף, להסדיר את המחזור ולנסות להתחיל את גיל המעבר בגיל יותר מאוחר - כמובן שהדבר תלוי בנתוני הפתיחה שלך - גילך, הפרופיל ההורמונלי שלך, האם המחזור שלך נעלם או שהוא עוד מופיע מדי פעם? ופרמטרים נוספים. אנו סוברות שהירידה בתפקוד ההורמונלי שלך אינו נובע, בהכרח, מתהליך הזדקנות מערכת הפריון שלך, אלא יכול להיות מושפע מגורמים אחרים ונוספים שעדיין ניתן לשלוט בהם ולשנות אותם לטובתך.

איך זה קורה?

בעזרת תרגילי התעמלות פשוטים, שתלמדי ב-2-3 פגישות עם מדריכה מוסמכת, ותתרגלי בהמשך פעמיים בשבוע, אצלך בבית, תוכלי להחזיר לגופך את האיזון ההורמונאלי - להוריד רמות גבוהות של FSH, להעלות את רמת האסטרוגן וכו'. לאחר שמצבך ההורמונלי יתאזן, הוסת יופיע באופן בריא וסדיר והמחזור יהיה תקין - עם ביוץ אמיתי. תרגישי בריאה יותר, עירנית יותר, והאפשרות להרות שוב תפתח בפנייך.