וסת ומחזור חודשי


סובלת מתסמונת קדם וסתית? מכאבי מחזור קשים? דימום ארוך מדי, חזק מדי, לא סדיר? הגיע הזמן שתכירי את שיטת אביבה.

עצרתן פעם לחשוב איך אתן קוראות לווסת שלכן? או בעצם, איך אתן קוראות לעצמכן כשאתן "במחזור"?

עבור נשים רבות ימי המחזור החודשי כרוכים בסבל, קשיים, אי נוחות, כאבים ומצבי רוח משתנים. אם גם בשבילך הווסת והימים שקודמים לה הם בבחינת רע הכרחי, הגעת למקום הנכון. זה הזמן להיפטר מהייסורים.

עם שיטת אביבה תלמדי, שהמחזור החודשי אינו עונש. הוא מתנה.

תסמונת קדם וסתית? מחזור לא סדיר? דימום מתמשך? מחזור של 35 יום ויותר?

הפתרון המקובל ברפואה הקונבנציונאלית לבעיות שנמנו להלן הוא, כמעט תמיד, מתן גלולות. הגלולות אמורות לאזן את המערכת ההורמונאלית כל עוד את לוקחת אותן, אך הן אינן פותרות את הבעיה ולעתים אף עלולות להחמיר אותה. לרוב, בעת הפסקת השימוש בגלולות חוזרות התופעות שבעטיין נטלת את הגלולות.

הדבר בעייתי במיוחד כאשר את מפסיקה ליטול את הגלולות במטרה להיכנס להריון. או אז צצות מעל פני השטח כל הבעיות שנפתרו באופן זמני, המונעות את ההריון המיוחל.

במקום להשתמש בגלולות ובכך לדחות את הטיפול האמיתי בבעיה, למה שלא תנסי לתת לגוף לאזן את עצמו?

להלן הבעיות שגורמות לנשים רבות לפנות לטיפול תרופתי. לכל אחת ואחת מהן מציעה שיטת אביבה פתרון משלה, בעזרת תרגול סדרתי פשוט:

תסמונת טרום וסתית (PMS)

שבוע עד שבועיים לפני תחילת המחזור החודשי, מתחוללות בגוף מגוון תופעות שעלולות, במקרים קשים, לגרום סבל וייסורים: רגזנות, עצבנות, חוסר סבלנות, דיכאון, כאבי ראש, בלבול וקשיי ריכוז, וכן רגישות בשדיים, כאבי גב, חוסר תיאבון או תיאבון מוגבר, בחילות והקאות, נפיחות בבטן, חולשה, סחרחורות וגלי חום.

כאבי מחזור

כאב בטן הנובע מהתכווצויות יתר של הרחם בזמן הווסת מלווה יותר ממחצית הנשים בזמן המחזור. יש מי שסובלת מכאבי המחזור לאורך כל חייה הבוגרים, מהמחזור הראשון ועד המחזור האחרון בגיל הבלות. לעיתים רבות מצטרפים אל הכאב בשיפולי הבטן גם בחילות, כאבי ראש, השתנה מוגברת, שלשולים או עצירויות.

אל-וסת

אל-וסת ראשוני או שניוני