הפלות חוזרות


את בהריון, הבדיקה חיובית... הרופא כבר רואה שק הריון ושומע דופק עובר... ואז, שוב מתנפצות התקוות ורוחך נופלת עם נפילת ההריון. במקביל למאמצים שעושים הרופאים לאבחן ולטפל בבעיה, גם את יכולה לעזור ולשפר את סיכויי הצלחת ההריון בעזרת תרגילי שיטת אביבה.

תופעת ההפלות החוזרות (שלוש או יותר ברצף), מופיעה אצל אחוז אחד מהנשים המנסות להרות. הסיבות להפלות הן רבות ולא תמיד הרופאים יכולים להגדיר בוודאות מה הייתה הסיבה לנפילת ההריון. ישנן מספר סיבות האופייניות להפלות חוזרות שניתן לנסות לטפל בהן בעזרת שיטת אביבה:

בעיה באיזון הורמונלי

בעיה של הפלות חוזרות על רקע אנדוקריני, כלומר, חוסר באחד מההורמונים שאחראים להתפתחות ההריון. אם בשלב בו הביצית המופרה צריכה להשתרש ברירית הרחם, או של שלבים ראשונים בהתפתחות ההריון. תופעה זו ניתנות לטיפול בעזרת שיטת אביבה. הכנה נכונה של הגוף לקראת ההריון הבא ותמיכה בשליש הראשון של ההריון, יכולה להגדיל את הסיכוי שההריון לא ייפול. לשיטת אביבה תרגילים ייעודיים לאיזון הורמונלי ותרגילים ייעודיים לשליש הראשון של ההריון.

רירית רחם דקה וחלשה

כאשר מאובחנת בעיה ברירית הרחם - רירית הרחם דקה, עבה מידי או חלשה, יש סיכון לבעיה בהשתרשות תקינה של ההריון בדופן הרחם. יש הפריה, ההריון מתחיל אך לא מצליח להיקלט ולהתפתח - גם במקרים אילו הבעיה היא חוסר איזון הורמונלי, אם כי הוא נובע לרוב מהיסטוריה רפואית של השפעות ממושכות של הורמונים. בהכנה נכונה לקראת ההריון הבא, גם אם היא תמשך מספר חודשים, אפשר לשפר את איכות רירית הרחם ולהקטין את הסיכון להפלות מוקדמות.

חוסר זרימת דם תקינה לרחם

בעיה של זרימת דם לא תקינה לאזור האגן והרחם בפרט, שיכולה לנבוע מעודף משקל, מחוסר בפעילות גופנית ומקרישות דם גבוהה, אשר מצמצמת את אספקת הדם לעובר - הבעיה יכולה להיפתר בעזרת תרגילי שיטת אביבה. תרגילי השיטה מעודדים זרימת דם מוגברת לאזור אברי הרבייה ובמיוחד לרחם. הכנה של הגוף להריון הבא. בעזרת תרגילי השיטה אפשר למנוע את תופעת ההפלות החוזרות ותרגול תרגילים המותאמים במיוחד לשליש הראשון של ההריון יספקו הזנה נכונה וסדירה של דם לרחם ולשיליה של העובר המתהווה.

הפלות חוזרות בהפריה חוץ גופית (IVF)

הריונות כתוצאה מטיפולי פוריות הן בעלות שכיחות גבוהה יותר של הפלות, חלקן מוקדמות מאוד ומכונות "הריון ביוכימי" (הריון כימי) - לרוב הרופאים יתנו טיפול הורמונלי תומך לאחר החזרת העוברים. בעזרת תרגילי שיטת אביבה, באפשרותך לעזור לתהליך הרפואי ולהכין את הגוף לפני ההפריה הבאה. על ידי כך, תשפרי את נתוני הפתיחה שלך וסיכויי קליטת ההריון יעלו. רצוי להתחיל לתרגל בשיטת אביבה כשלושה חודשים לפני תחילת ההפריה.