סיפורי ההצלחה של שיטת אביבה

קיבלתי ארכה, דחיתי את גיל המעבר


כשהייתה רק בת 45, נכנסה נילי לגיל המעבר (מנופאוזה מוקדמת). בזכות שיטת אביבה, המחזור החודשי חזר להיות סדיר, הגוף התמלא באנרגיה מחודשת והיא שבה ומצאה את האיזון הנפשי שכה חסר לה. "ביצוע התרגילים הכריח אותי לקחת פסק זמן מהיומיום ולהקדיש את עצמי רק לעצמי. וזה משהו שלקחתי הלאה, לחיים"

שינויים אינם מפחידים את נילי, להפך. היא עברה לא מעט שינויים במהלך חייה: קריירה, מגורים, בני זוג... גם אימהות מאוחרת, בגיל 37, הייתה מאותם השינויים שהיא קיבלה באהבה ובטבעיות.

לכן, כשבגיל 45 הגוף הציע שינוי משלו, נילי לא התרגשה. "תמיד היה לי מחזור בעייתי", היא אומרת ומיד מחדדת: "מחזור זה לא הווסת, זה גם פרק הזמן בין וסת לווסת, שהיה מאוד לא סדיר ומאוד קצר. כל 23-21 יום. הדימום עצמו היה חזק והכאבים היו קשים. לכן, כשהמחזור התחיל להתארך והווסת כמעט לא הגיעה, מאוד שמחתי. הרגשתי שנפטרתי ממשהו מאוד לא סימפטי וגם לא נחוץ. אני אמא לילדה מקסימה בת 9, ולמרות שבאותה תקופה הייתי בזוגיות - לא רציתי עוד ילדים. בקיצור, אמרתי לעצמי: ברוך שפטרנו".

את אדווה נפתלי, מדריכה בכירה בשיטת אביבה, הכירה עוד קודם. גם על שיטת אביבה שמעה מזמן, אך הייתה משוכנעת שזו שיטת טיפול שמיועדת רק לנשים שמתקשות להרות. נילי נזכרת: "ישבנו לנו, אדווה ואני, על כוס קפה, פטפטנו ככה סתם וסיפרתי לה, בטבעיות, איזה כיף לי שהמחזור שלי מתחיל להיעלם... היא לא הייתה שותפה לשמחה שלי. היא הסבירה לי את ההשלכות של הפסקת המחזור החודשי בגילי: קוראים לזה מנופאוזה מוקדמת - תחילת תהליך ההזדקנות של הגוף. תקופת הפוריות מסתיימת וזה עלול לגרום לבריחת סידן, לגלי חום, לשינויים במצב הרוח, לנדודי שינה, לנשירת שיער, לעלייה במשקל... בקיצור, היא הבהירה לי שאין לי שום סיבה לשמוח. היא גרמה לי לדאוג".

אבל, למזלה של נילי, אדווה לא רק הציפה את הבעיה. היא גם הביאה פתרון: שיטת אביבה יכולה לשפר את התפקוד והאיזון של המערכת ההורמונלית ולהסדיר את המחזור החודשי באופן שידחה בכמה שנים את גיל המעבר.

עוד לפני שסיימו את הקפה, אדווה ונילי קבעו תור לטיפול ראשון. נילי: "הרפואה הקונבנציונלית לא מציעה פתרון למצב של מנופאוזה מוקדמת. אלא אם את רוצה להיכנס להיריון, וזה לא היה המצב. תמיד הייתי מאמינה גדולה של הרפואה האלטרנטיבית, והבנתי ששיטת אביבה תעזור לי להתחיל את גיל המעבר מאוחר ככל האפשר".

התרגילים בשיטת אביבה כפו על נילי עוד שינוי – שאותו דווקא לא אהבה. הם דרשו להתייצב מול הגוף שלה, לראות אותו בעיניים פקוחות, ביקורתיות. לקחת עליו אחריות. נילי נזכרת כמה זה היה מביך, הטיפולים הללו, אחת על אחת. הדיוק שנדרש בכל אחת מהתנועות. האינטימיות עם אדווה החברה - כמטפלת. ההתבוננות העמוקה בגוף שמאז הלידה לא קיבל כל כך הרבה תשומת לב. "זה לא היה פשוט, אפילו קצת קשה, רגשית ופיסית כאחד", היא מודה "אדווה הייתה מדריכה אותי איך לזוז ואני הייתי מבצעת. מול המראה, עם המון מודעות עצמית לאיך שהגוף שלי נראה ולאיך הוא זז. נאלצתי להתמודד עם נושא שהדחקתי במשך שנים".

למרות הקושי, נילי הייתה מחויבת לתהליך ולשמחתה - השיטה עבדה. תוך כחודשיים המחזור חזר להיות סדיר. כל 35 ימים, שיפור אדיר ביחס למחזור שאפיין את שנות הפוריות. גם התרגול עצמו הפך להיות קל יותר. לאחר כמה טיפולים לבד החלה נילי להתאמן בקבוצה, מה שהוריד את מפלס הלחץ הרגשי, ובהמשך עברה לתרגל לבד בבית.

אבל השינוי הגדול מכולם היה במישור הרוחני: שיטת אביבה הביאה איזון לחיים, ונילי אומרת שזה כנראה האלמנט שהיה חסר בהם יותר מכל ההורמונים. שיטת אביבה הכניסה לגוף אנרגיות חדשות, כוחות מחודשים, שלווה. הכל היה טוב יותר, אפילו חיי המין השתפרו, עכשיו כשהתרגילים מיתנו את היובש בנרתיק ואת גלי החום המתפרצים.

"ביצוע התרגילים הכריח אותי לקחת פסק זמן מיומי העמוס ולהקדיש את עצמי רק לעצמי. וזה משהו שלקחתי הלאה, לחיים: לפנות זמן במהלך יום לדברים שאני אוהבת לעשות. משהו שכאמא קצת הזנחתי. היום אני מבינה שיש לי אחריות על הגוף שלי. שיש לי את הכוח לשנות את איך שהגוף שלי מתנהג ומרגיש. זו החובה שלי לדאוג לגוף שלי - זה השינוי הגדול".

שיטת אביבה מאפשרת לדחות בכמה שנים את גיל המעבר באופן טבעי. אם המחזור מתחיל להיעלם, אין זה אומר בהכרח שהמערכת ההורמונלית מזדקנת. לעתים, מדובר במגוון סיבות שניתן לשלוט בהן ולשנותן באמצעות מספר תרגילים פשוטים, כמה פעמים בשבוע.

"היום", אומרת נילי, "אני מבינה עד כמה השינוי הפנימי הוא חשוב. היום אני מרגישה צעירה, נראית צעירה וגם שומרת על הגוף צעיר. מה רע?"