סיפורי ההצלחה של שיטת אביבה

היום אני פרסומת לאושר, בצבעים עזים


"לו הכרתי את שיטת אביבה לפני שהתחלתי בהזרעות, בכדורים, בזריקות - יכול להיות שהייתי חוסכת מגופי כמות נכבדה של הורמונים וטלטלה רגשית", כך אומרת מירי, פרסומאית בת 39, שחובקת היום תאומים. זה הסיפור שלה:

התמונה היא לליווי המאמר ואינה תמונתה של מירי- פרטי ההתקשרות איתה, שמורים במרכז שיטת אביבה. וינתנו למעונינים בתאום איתה ובהסכמתה.

"עולם הפרסום מצייר את החיים בצבעים עזים של אושר ושמחה, צילומים מלאים באנשים מחייכים וכותרות שתמיד יש להן את כל התשובות הנכונות. כל מי ששייך לעולם הזה - כמוני, יודע שזה לא באמת... אבל גם הידיעה כי החיים זה לא כמו שמבטיחים לנו מעל דפי העיתונים או בטלוויזיה לא הכינה אותי לתקופה הקשה ביותר בחיי...

"שמי מירי, אני בת 39, נשואה כ-4 שנים, פרסומאית ותיקה ואת עיקר מקורות ההשראה שלי אני שואבת מעולם הספרים. בסביבות גיל 30 אובחנתי כסובלת מאנדומטריוזיס: מחלת גניקולוגית שגורמת לתאי רירית הרחם 'לנדוד' אל מחוץ לרחם ולהתיישב באזורים שונים בגוף. מדובר במצב כרוני בלתי ניתן לריפוי, המלווה בתסמינים מאוד לא סימפטיים. מעבר לאי נוחות שהמחלה כופה עלי, אני חיה כבר שנים בידיעה ברורה שלהיכנס להיריון אינו דבר מובן מאליו עבורי.

"לכן, בעלי ואני החלטנו לנסות להיכנס להיריון מיד לאחר החתונה. שישה חודשים של ניסיונות 'טבעיים' - מהנים ככל שיהיו - הסתיימו בכישלון חרוץ, כפי שידעתי בלבי שיקרה.

"פניתי לרופא פריון ובהוראתו התחלתי טיפול באיקקלומין. הכדור הזה הטריף אותי, הוציא אותי משיווי משקל וגרם לי לקרוסלה של רגשות שבקושי הצלחתי להכיל. לו רק היה מסתיים בהיריון, הייתי עוד איכשהו מתגברת על כך.

"נכנסתי לסדרה של בדיקות כואבות ומשפילות. הכל חזר תקין. הייתי הבחורה הכי תקינה בעולם שלא מצליחה להיכנס להיריון! הדיאגנוזה הייתה "אי פריון מסיבה בלתי מוגדרת". יש תשובה יותר מרגיזה מזאת?

"החלפתי רופא. החלפתי עוד רופא. ניסיתי זריקות של הורמונים מסוג אחד, הורמונים מסוג אחר, mix & match. ובכל חודש, פעם אחר פעם, הגיעה הווסת שבישרה על עוד כישלון כואב ומעליב.

"הרגשתי מוחלשת עם כל כישלון שחוויתי, שבורה מבפנים, כמהה, מותשת... אבל נחושה לעשות כל שיידרש כדי שבעלי ואני נהפוך להורים. מאחר שאני מאוד תומכת ברפואה אלטרנטיבית, החלטתי, לצד הטיפולים ההורמונליים, לנסות גם את הכיוון הזה. גם כאן, לא חסכתי מעצמי שום טיפול: שיאצו, דיקור סיני, הומאופתיה - הכל. משהו חייב לעבוד, חשבתי. חייב.

"אחרי שנה וחצי של ניסיונות עקרים יכולתי להוציא תואר ד"ר בגניקולוגיה מטעם 'האקדמיה של האינטרנט'. ואז נתקלתי בשיטת אביבה. קראתי על השיטה ואת סיפורי ההצלחה שעוררו בי תקווה והחלטתי לתת לזה צ'אנס. הסתכלתי ברשימת המטפלות, ומאיזושהי סיבה – לא יודעת למה - הרגשתי חיבור חזק למלי אלי. התקשרתי אליה וקבענו להיפגש.

"מלי הייתה מקסימה. שלווה, משדרת חום וביטחון. היא הסבירה לי על שיטת אביבה, התאימה לי סדרת תרגילים ולימדה אותי, בצורה מאד ברורה, כיצד לבצע אותם במדויק בליווי מוסיקה. ממש הדגימה לי מה לעשות בכל תרגיל, צפתה בי מתרגלת ותיקנה אותי כשהיה צריך. מלי הסבירה לי כיצד התרגילים פועלים מבפנים על מנת לשפר ולהמריץ את מחזור הדם ולחזק את האיברים הפנימיים בגופי.

"אחרי הפגישות עם מלי התחלתי לבצע את התרגילים בהתאם להנחיות ולתזמונים שקבעה לי. התרגילים הצחיקו את בעלי, הוא היה מסתכל עלי, משועשע למדי.

"ביצוע התרגילים לא היה פשוט. זה דרש ממני מחויבות מאוד גדולה. זה לא כמו זריקה שאת באה, מקבלת והולכת הביתה. זה זמן השקעה. השקעה בגוף שלך, בחלום שלך להפוך לאם. תמיד הייתי קשובה לגוף שלי וגם הפעם הרגשתי שהמערכת ההורמונלית שלי מתחזקת. ואולי זו רק התקווה שפעמה בגופי... לא יודעת.

"בכל פעם שהייתי צריכה אותה, מלי הייתה שם בשבילי. לכל שאלה, תמיכה או בעיה שצצה. אני זוכרת שפתאום הופיע דימום, אז מיד התקשרתי למלי שהנחתה אותי כיצד לנהוג ואיך לשנות את התרגיל. לפני כל הפריה מלי עודדה אותי והתפללה בשבילי. התמיכה הרגשית הייתה לא פחות חשובה מביצוע התרגילים. הרגשתי שהיא במתח, כמוני, לפני כל הפריה, וידעתי שנוצר בינינו קשר עמוק. התמיכה הרגשית הייתה לא פחות חשובה מביצוע התרגילים ואני אסירת תודה לה על כך מכל הלב.

"זמן מה לאחר שהתחלתי בתרגול שיטת אביבה, בהפריית ה-IVF השלישית נכנסתי להיריון. עם תאומים! מיותר לציין שהאושר הציף אותנו. שמרנו את ההיריון בסוד עד שידענו שהכול תקין. מלי כמובן ידעה והייתה מאושרת כמונו.

היום אני אמא טרייה לזוג תאומים מקסימים (ואם הם יתחילו לישון בלילה הם יהיו עוד יותר מקסימים...). רק נשים שעוברות טיפולי פוריות יכולות להבין כמה צער ותסכול יש במהלך הדרך וכמה אושר וברכה יש בסופה. שיטת אביבה היא לא משהו שרופא הפריון שלך ימליץ עליו, אני לא בטוחה שהרופאים מודעים לשיטה הזאת בכלל. אני אישית ממליצה ואמליץ עליה בפני כל מי שנתקלת בקשיים להיכנס להיריון. לו הכרתי את שיטת אביבה לפני שהתחלתי בהזרעות, בכדורים, בזריקות... יכול להיות שהייתי חוסכת מגופי כמות נכבדה של הורמונים וטלטלה רגשית.

"ואם התחלנו מעולם הפרסום – זו פרסומת שאני שמחה להיות חתומה עליה: יש בה גם צבעים עזים של אושר ושמחה, גם צילומים של אנשים מחייכים, גם כותרת שיש בה את כל התשובות וגם אמת מהחיים: שיטת אביבה – שווה לנסות!"