סיפורי ההצלחה של שיטת אביבה

לעבוד עם הגוף ולא לעבוד על הגוף


לכל מי שמתלבטת, אני מציעה לנסות את השיטה, לנסות את התרגילים. העבודה הפרו-אקטיבית, לקיחת הגוף שלך בידיים, הפעולה במקום ההמתנה - כל אלה מגבירים את האופטימיות ועוזרים לעבור את התקופה של הציפייה להריון המיוחל.

נועה וביתה- "ילדת אביבה שלי"

רציתי לשתף את הסיפור שלי כדי לעזור לכל מי שמתלבטת אם לנסות את שיטת אביבה.

מאז הפעם הראשונה שקיבלתי, המחזור שלי מעולם לא היה סדיר. אף פעם לא התרגשתי מזה יותר מדי, וגם כשבגרתי רופא הנשים שלי לא נתן לי תחושה שזו סיבה לדאגה.

בספטמבר 2013, אחרי שבן הזוג שלי הציע לי נישואים, והיה לי ברור שמיד אחרי החתונה נתחיל לנסות להיכנס להריון, החלטתי שאני מחפשת שיטה אלטרנטיבית לסדר את המחזור. מחיפוש מהיר בגוגל הגעתי לשיטת אביבה, ומצאתי את אדוה נפתלי, מדריכה מוסמכת שגרה לא רחוק ממני. קבעתי איתה פגישה והגעתי אליה.

התחברתי מאוד לשיטה. אהבתי את זה שמדובר בתרגילים פיזיים שמתמקדים באזור השחלות והרחם, והרגשתי שהיא גם מעשית וממוקדת וגם מעוררת את הגוף באופן יותר כולל ומקיף. אני לא יכולה להגיד שהקפדתי מאוד לעשות את התרגילים שלוש פעמים בשבוע - לפעמים קצת חיפפתי ודי כעסתי על עצמי על זה, אבל כל פעם שעשיתי את סדרת התרגילים הרגשתי את החום באזור האגן וידעתי שמשהו קורה שם.

במקביל לתרגול אצל אדוה ובבית התחלתי ללכת גם לדיקור סיני. הלכתי לרווית בקליניקה הקהילתית וגם שם הרגשתי שהטיפול ממוקד ומכוון מטרה. במשך חודשיים התמדתי עם התרגילים של שיטת אביבה ועם הדיקור במקביל.

אחרי כמה זמן התעייפתי. הרגשתי שהגוף שלי והנפש שלי אומרים לי שזה יותר מדי, ושצריך לעצור לקחת אוויר. החלטתי לקבוע תור לרופא מומחה פוריות ולתת לעצמי לנוח עד אז. בדיעבד אני יודעת שהגוף שלי למעשה אמר - אוקיי, תודה רבה, נתת לי את מה שהייתי צריך, עכשיו תני לי להמשיך מכאן.

הגענו (אני ובן זוגי) לד"ר קלדרון בחיפה. שמענו עליו שהוא סבלני ולא מאיץ במי שרוצה עזרה להיכנס להריון. בפגישה הראשונה הוא הרגיע אותנו, הבטיח לנו שיהיה בסדר, והציג את האפשרויות שעמדו בפנינו. הדבר הראשון שהוא שלח אותנו לעשות זה בדיקות, ולאחר שאלו התבררו כתקינות, הוא הציע להתחיל במעקב. הלכתי לעשות בדיקת דם, ואחריה קיבלתי טלפון מהרופא - נראה שהביוץ המיוחל מתקרב! (לא קיבלתי מחזור במשך 7 חודשים עד אז!). הוא אמר שאנחנו יכולים להמתין שבוע לראות אם הוא יגיע, או להתחיל עם הכדור. היה לי ברור שאני ממתינה ונותנת לגוף שלי צ'אנס.

אחרי שבוע עשיתי בדיקה נוספת, ואז קיבלתי טלפון נרגש - אני מבייצת! לשמחתנו זה אפילו היה בסופ"ש, ואני ובעלי נשלחנו "לעשות שיעורי בית". שבועיים אחר כך היו שני פסים אדומים על המקל, ויומיים אחר כך בדיקת הדם של קופת חולים אישרה - נכנסתי להריון.

אני מרגישה ואפילו יודעת שכל העבודה שעשיתי לפני כן - התרגילים, הדיקור, וגם ההפסקה שהרשיתי לעצמי לקחת כדי להרפות ולשחרר, כל אלה הכינו את התשתית, הכינו את הרחם שלי, הכינו את כל ההוויה שלי להיקלט על הביוץ הראשון. עבדתי עם הגוף שלי במקום על הגוף שלי, סמכתי עליו ועל תחושת הבטן, ובסוף קיבלתי את התשורה המופלאה ביותר שיש.

הביצית הקטנה שהחליטה סוף סוף לצאת הפכה לגוזלית הקטנה שלי, שבאה לעולם בשבוע שעבר.

לכל מי שמתלבטת, אני מציעה לנסות את השיטה, לנסות את התרגילים. העבודה הפרו-אקטיבית, לקיחת הגוף שלך בידיים, הפעולה במקום ההמתנה - כל אלה מגבירים את האופטימיות ועוזרים לעבור את התקופה של הציפייה להריון המיוחל.

אדוה הייתה מקסימה ומכילה, והרגשתי שיש לי כתובת ומנחה אמתית לתהליך, שהוא גם ככה מאוד עמוס רגשית. תודה לאדוה, תודה לרווית המדקרת, ותודה לרחם שלי שעבדה קשה כדי להביא לעולם את האושר שלי.

שלך,
נועה

פרטי ההתקשרות עם נועה שמורים במרכז שיטת אביבה. הם יינתנו למעוניינות בתאום אתה ובהסכמתה