סיפורי ההצלחה של שיטת אביבה

חובה לבדוק גם דרכים אחרות


הרפואה הקונבנציונלית די מוגבלת במתן הפתרונות שלה למצבים של קשיי פריון ולכן לא צריך להסתפק במה שהרופאים אומרים או מציעים, אלא חובה לבדוק גם דרכים אחרות לטיפול.

התמונה היא לליווי המאמר ואינה תמונתה של מ' וביתה - פרטי ההתקשרות איתה, שמורים במרכז שיטת אביבה. וינתנו למעונינים בתאום איתה ובהסכמתה.

שמי מ' ואני מאזור הצפון. אני נשואה פלוס שלושה ילדים מקסימים.

לפני שלוש שנים החלטנו להביא ילד שלישי לעולם. לאחר ניסיונות רבים להרות באופן טבעי, פנינו לרופא הנשים המטפל. לאחר טיפול באיקאקלומין, שלא צלח, פנינו למרפאת פוריות. שם עשינו את כל הבדיקות האפשריות, כולל צילום רחם שהראה שיש חסימה בשחלה שמאל. מכיוון ששחלה ימין היתה תקינה התחלנו במעקב של הורמון ה FSH שמצביע על איכות וכמות הביציות. הערכים היו גבוהים מה שאומר שאיכות הביציות או כמותן נמוכה ולכן הסיכויים להריון נמוכים.

לא הייתי מוכנה להשלים עם רוע הגזרה ולכן פניתי לרופא פוריות באופן פרטי. במקביל נתקלה אימי במודעה בעיתון "לאישה" על בחורה בשם רחל זגורי שעובדת כמדריכה ב"שיטת אביבה" לפוריות. אותה בחורה הצליחה להרות בעזרת השיטה הזו כנגד כל הסיכויים. מיד התקשרתי וקבעתי פגישה.

כבר בפגישה הראשונה אצל רחל הרגשתי שיש לי אוזן קשבת. יכולתי לספר ולהעלות את כל אשר על ליבי, את כל הקשיים והתסכולים וידעתי שיש מי שמקשיב ומזדהה איתי. בנוסף היא גם הסבירה לי, בגובה העיניים, מה אומרת כל בדיקה, משהוא שהרופאים לא טורחים לעשות. הגעתי אליה לשלוש פגישות, במהלכן היא לימדה אותי סדרה של תרגילים שמטרתם להפעיל את הגוף ובייחוד את האזור של מערכת הרבייה.

אם חושבים על זה, יש בזה המון הגיון - דרך תרגילי כושר - שגם עיצבו וחיטבו את הגוף - בעצם מגבירים את זרימת הדם לאזור וכך "מעירים" את כל המערכת לפעולה מחודשת.

הקפדתי לעשות את התרגילים על פי ההדרכה והליווי הטלפוני שלה כאשר במקביל המשכתי את ביקוריי אצל רופא הפוריות. באחת הבדיקות שעשיתי נאמר לי כי הרזרבה השחלתית שלי נמוכה וכי כדאי שאסתפק בשני הילדים המקסימים שיש לי. כמובן שלא הסכמתי להשלים עם אמירה שכזו והחלטתי להתחיל בטיפולי הפרייה שכללו טיפולים הורמונאליים. במשך כחודש ימים קיבלתי זריקות במינון מוחלש תוך כדי זה שאני ממשיכה עם תרגילי ההתעמלות שנקבעו עבורי.

חודש לאחר מכן, התקשרתי לרופא באיחור, מה שגרם לכך שלא יכולתי לקבל טיפול באותו החודש. כמובן שהמשכתי עם התרגילים ובאותו החודש המדובר, ללא הטיפול, נכנסתי להריון . מהלך ההריון היה תקין והיום יש לי בן מקסים בן ארבעה חודשים.

אני זוקפת המון לזכות השיטה והתרגילים ויודעת שאם הייתי מסתפקת אך ורק בטיפולי הפרייה, זה לא היה קורה כ"כ מהר או לא היה קורה כלל. ברור לי שאם הייתי מקשיבה למה שאמרו הרופאים ומרימה ידיים לא הייתי מגשימה את חלומי לילד שלישי ולא הייתי חובקת היום את בני המתוק.

לסיום – הרפואה הקונבנציונלית די מוגבלת במתן הפתרונות שלה למצבים של קשיי פריון ולכן לא צריך להסתפק במה שהרופאים אומרים או מציעים, אלא חובה לבדוק גם דרכים אחרות לטיפול . מאחורי התרגילים של שיטת אביבה מסתתר היגיון פזיולוגי, כך שלפני שמכניסים לגוף כל מיני חומרים כדאי לנסות את השיטה ושיהיה בהצלחה.