סיפורי ההצלחה של שיטת אביבה

הרגשתי שאני יכולה להשפיע, לקחת חלק פעיל בתהליך


"כאישה שמטופלת אצל רופא פריון, אין לך הרבה 'משחק'. את מקבלת הוראות והנחיות, וזה מה שאת עושה. אין לך כמעט מקום, כמטופלת, להשפיע על התהליך. כאן, עם שיטת אביבה, הרגשתי שאני יכולה להשפיע, לקחת חלק פעיל בתהליך שמנוהל בדרך כלל רובו ככולו בידי הרופא".

התמונה היא לליווי המאמר ואינה תמונתה של יונית- פרטי ההתקשרות איתה, שמורים במרכז שיטת אביבה. וינתנו למעונינים בתאום איתה ובהסכמתה.

התרגול בשיטת אביבה, לפני התחלת טיפולי פוריות, מאפשר לך להתחיל את הטיפול מ"נקודת זינוק" טובה יותר וסיכויי ההצלחה עולים. התרגול חשוב במיוחד, אם את צריכה להוריד ערכים גבוהים של FSH לקראת התחלת הטיפולים או שהורדת רמות ההורמון היא "כרטיס הכניסה" שלך לטיפול הבא.

בהנחיית מדריכה מוסמכת, ניתן לשלב את תרגילי שיטת אביבה, גם במהלך הטיפול עצמו: המדריכה תתאים עבורך את תכנית התרגול לכל שלב ושלב בטיפול. התרגול יתן תמיכה נקודתית ומותאמת לכל שלב על מנת למקסם את היכולות של גופך, לתמוך ולקדם את הטיפול התרופתי ולהשיג תוצאות טובות יותר.

קראי את סיפורה של יונית, שנעזרה בשיטת אביבה במהלך טיפולי הפוריות:

בגיל 40, אחרי שנה וחצי של טיפולים וניסיונות כושלים להשיג הריון נחשפה יונית, לשיטת אביבה, והחליטה להתחבר למה שמתחולל בגוף - בעזרת הגוף. הניסיון הצליח, והיום היא בשבוע ה-31 להריונה

יונית (שם בדוי), בת 40, היא מנהלת פרויקטים בחברת מיחשוב גדולה. אף שכהגדרתה היא "אישה רציונלית, עם רגליים על הקרקע", ובעלת מקצוע מעשי מובהק, היא מגדירה את עצמה "מחוברת לדיאלוג ההדוק שבין הגוף והנפש". הקשר שלה עם שיטת אביבה התחיל לפני כשנה, בפסטיבל "שאקטי", פסטיבל של העצמה נשית, שם ראתה עלון שתיאר את השיטה ואת ההצלחות שבצדה.

יונית הייתה אז אחרי שלושה מחזורי IVF שלא השיגו הריון. כיוון שנפלה תחת הקטגוריה של קושי "לא מוסבר" בהשגת הריון – מלבד הגיל, לא התקבלה שום דיאגנוזה חד משמעית - החליטה להיות מעורבת יותר בטיפול, והחלה לחקור את השיטה. משהו, היא אומרת, דיבר אליה.

מה גרם לך לחשוב ששיטת אביבה תעזור לך במקום שהרפואה לא הצליחה?

"תמיד היה לי חיבור טוב עם הגוף. אני אוהבת ספורט, ואוהבת תנועה וגוף. יש לי תפיסה הוליסטית ואפילו שאני לא 'רוחניקית' במיוחד, אני כן פתוחה לעולם הזה, ובזמנו פניתי גם לדיקור סיני. כשנחשפתי לשיטה במקרה, כבר הייתי אחרי שנה וחצי של ניסיונות להיכנס להריון, אחרי כשישה-שבעה טיפולים, והתחלתי לפזול לעבר דברים נוספים שיכולים לעזור ולתמוך בתהליך הרפואי. חלק מהתהליך היה גם שינוי תזונתי שעשיתי וניקוי רעלים - עשיתי מה שאפשר כדי שההריון ייקלט".

"הרגשתי פידבק מהגוף שלי"

יונית פנתה איפוא אל מלי אלי, מדריכה בשיטה, למדה את התרגילים במשך כשלושה מפגשים של שעתיים-שלוש כל מפגש, והתחילה לתרגל בדבקות.

"כאישה שמטופלת אצל רופא פריון", היא מספרת, "אין לך הרבה 'משחק'. את מקבלת הוראות והנחיות, וזה מה שאת עושה. אין לך כמעט מקום, כמטופלת, להשפיע על התהליך. כאן, עם שיטת אביבה, הרגשתי שאני יכולה להשפיע, לקחת חלק פעיל בתהליך שמנוהל בדרך כלל רובו ככולו בידי הרופא. הייתה לי מחויבות מלאה לתרגול במהלך התהליך ובצד ההליך הרפואי, לפי ההנחיה של מלי. גם כשיצאנו לטייל במדבר, בחניון שבאמצע שומקום - קמתי בשבע בבוקר לתרגל. התגייסתי והלכתי עם זה עד הסוף, כי מבחינתי אין 'חצי עבודה'".

התוצאות לא היו מיידיות, אבל כמו תמיד – ההתמסרות וההתמדה התגלו כדבר הנכון לעשות. "אמנם לא נכנסתי להריון מיד, זה לקח כמה חודשים, אבל אני יכולה להגיד שהרגשתי שינוי כבר מההתחלה . אחרי שניים-שלושה תרגולים הרגשתי שהמערכת זזה, מתעוררת. הרגשתי שהאזור הזה, שבו צריך להיקלט ההריון, הוא לא כתמול-שלשום. שמתי לב לשינוי לטובה במחזור שלי, שנהיה סדיר. הרגשתי פידבק מהגוף שלי".

יונית מדברת בגילוי לב על תהליך לא פשוט, ועל המשברים שחוותה בדרך. "אני מוכרחה להודות שאחרי שניים או שלושה סבבים של ניסיונות הפריה שלא צלחו, תוך כדי התרגול, כמעט נשברתי ורציתי להפסיק את התרגול. ופה דווקא בן הזוג שלי חיזק אותי. הוא אמר לי, 'ראית שבהתחלה זה השפיע. תמשיכי. תשאירי את התרגול בתוך התהליך' . וכך עשיתי".

בסך הכול תירגלה יונית במשך כשישה חודשים, בהנחיה ובליווי צמוד של מלי, ואז, בבדיקת "ביתא" שאחרי הטיפול השלישי, גילתה שהיא בהריון.

בסופו של דבר את מאמינה שהשיטה עזרה לך להשיג את ההריון?

"בהחלט. כבר היום אני ממליצה לנשים שמתקשות להיכנס להריון לתרגל בשיטה. יש כאן עוד כלי שיכול לעזור, ומשפיע קודם כל על ההרגשה שאת, כמטופלת, לוקחת אחריות על התהליך. במקרה שלי, היה כאן שילוב מנצח של רפואה משלימה, ורפואה קונבנציונלית. היה לי אמון מלא בשיטה ובמלי המדריכה, שנתנה לי ליווי צמוד לאורך כל הדרך, לפני וגם אחרי השגת ההריון. היום אני יודעת שאחזור לתרגל אחרי הלידה, כדי להכין את הגוף לילד הבא..."