סיפורי ההצלחה של שיטת אביבה

בזכות שיטת אביבה, יש לי עוד ילדה!


התמונה היא לליווי המאמר ואינה תמונתה של מ.א. וביתה - אנו שומרים על פרטיות המטופלות שלנו, פרטיהן האמיתיים שמורים במרכז שיטת אביבה.

מ.א. תמיד האמינה בכוחו של גופה לרפא את עצמו, גם כשהרופאים התעקשו שאין לה סיכוי לבייץ באופן טבעי. מפגש עם רופאה סינית שהכירה לה את שיטת אביבה עשה את המהפך, הביוץ חזר מיד, ובתוך חודשים ספורים נכנסה להריון. היום, עם תינוקת בת שלושה חודשים בבית, היא אומרת: אין לי ספק, הכל קרה תודות לשיטה

מ"א (השם המלא שמור במערכת) תמיד ידעה מה נכון בשבילה. כשהיתה צעירה מאוד, בשנות ה-20 המוקדמות שלה, ניסתה להיכנס להריון במשך שנים אחדות, ללא הצלחה. היא אמנם פנתה לעזרת הרפואה הקונבנציונאלית, אבל כשהרופא הזדרז להציע הפריה חוץ גופית אחרי כמה ניסיונות כושלים – סירבה. "חכה חכה, אני עוד לא בת 25", היא זוכרת שאמרה לו, "למה אני צריכה לרוץ כל כך מהר?"

היום, עשר שנים מאוחר יותר, היא לא בטוחה מה גרם לה לצאת ולהגן כך על גופה, אבל היא יודעת שההתעקשות על תהליכים טבעיים ועל זכותה על גופה היו ברורים לה מאז ומעולם.

"אחרי שסירבתי לטיפולים האינטנסיביים, לזריקות ההורמונים ולשאיבת הביציות", היא מספרת, "אני ובעלי החלטנו להרפות. אחרי הכל, היינו באמת צעירים, ורצינו לעצור קצת ולחשוב מה הלאה". אלא שכעבור זמן מה, בבדיקה שגרתית, גילתה להפתעתה שהיא בהריון, "ככה, באופן טבעי, בלי מאמץ מיוחד".

בתה הבכורה נולדה איפוא אחרי הריון טבעי לפני כשמונה שנים, וכעבור כשנתיים נולדה בת נוספת, גם בדרך טבעית. אבל כשרצתה להיכנס להריון שלישי, שבו וצצו הקשיים. "כיוון שכבר הייתי למודת ניסיון והאמנתי בגוף שלי, ניסיתי במשך שנתיים להרות באופן טבעי. משלא הגיע הריון, התחלתי בתהליך של הזרעות, בתוספת זריקות לתזמון הביוץ. הרופאים איתרו אצלי ביוץ רק פעם בכמה חודשים, וזו כנראה היתה הסיבה לכישלון.

"בלית ברירה, הבנתי שלא אוכל להתחמק מהפריה חוץ-גופית, ועברתי ארבעה מחזורים של IVF. אלא שגם אלה לא צלחו, כל פעם מסיבה אחרת. אחרי ארבעה כישלונות החלטתי שדי, אני לא מסוגלת להזריק עוד לגופי את כל הרעלים האלה".

מה היה כל כך נורא?

זו תקופה קשה מנשוא, את עוברת במהלך הזמן הזה קשת של חוויות מטלטלות, מכניסה לגוף שלך חומרים אגרסיביים, מתרסקת מבחינה נפשית. תראי, לרוב הרופאים זה הפתרון הכי קל: לא הצלחת בדרך טבעית? לא נורא. ישר מרדימים, שואבים, מכניסים, תיק תק, אבל את המחיר את משלמת: בזריקות היומיומיות, בעצבנות, בנפיחות בבטן שכולם מסתכלים עליה ותוהים אם את בהריון. הנצח שעובר בין יום השאיבה למה שאחריו, הטלפון למחרת בבוקר שאומר אם התפתחו ביציות, דפיקות הלב והלחץ, ואחר כך עוד מתח של יומיים אם לבוא להחזיר ביצית מופרית או לא, ואחר כך עוד שבועיים אם כן נקלט הריון או לא נקלט. כל הדברים האלה יוצרים יחד מערבולת של רגשות שאת צריכה לשלוט בהם, כי במקביל את גם חייבת לתפקד כאמא, כרעיה, כאשה עובדת. זה המון אנרגיה מסביב, שאת מוציאה רק כדי לא להתפרק.

ומה עשית?

באיזשהו שלב הבנתי שאני חייבת להתנקות. מהרעלים, מהזריקות, מהמתח. פניתי לנטורופתית, והיא הנחתה אותנו בשינוי כולל של התזונה והוסיפה תמציות צמחים. הרגשנו, גם אני וגם בעלי, מצוין עם השינוי, אבל עברה עוד שנה ולא נכנסתי להריון. כעבור שנה, בהרגשה של גוף נקי וכוחות מחודשים, החלטתי לפנות גם לדיקור. המדקרת, קארין איצקוביץ, הצליחה להסדיר לי את הביוץ, ובמקביל סיפרה לי על שיטה חדשה, של תרגילי התעמלות, שמאוד עוזרת בבעיות כמו שלי.

וככה שמעת לראשונה על שיטת אביבה?

כן. אחרי השיחה עם קארין קראתי קצת באינטרנט, ומיד חיפשתי מדריכה. הבנתי שזה מה שהייתי צריכה. בתוך שלושה מפגשים הדריכה אותי המדריכה, מיכל, בתרגילי היסוד של השיטה, וביקשה שאתרגל במשך שלושה חודשים ואחזור אליה עם תוצאות אולטרסאונד חדשות.

ומה קרה אחרי שלושה חודשים?

לא היה צריך לחכות שלושה חודשים (מ.א. צוחקת). חודש לאחר תחילת התרגול נקלט הריון. ההריון ההוא, של תאומים – ולא בהפריה, חשוב לי להזכיר – לא התפתח, אבל הבנתי שמצאתי את הדרך הנכונה בשבילי. נשארתי אופטימית. עברו עוד חודש וחצי – ושוב נקלט הריון. הפעם זה החזיק – והיום יש לי תינוקת קטנה, בת שלישית, בת חודשיים.

מה היה בשיטת אביבה שלא היה בטיפולים האחרים?

קודם כל היה העניין הפיזי: בזמן שתירגלתי, ממש הרגשתי את זרימת הדם המאסיבית בכל אזור הבטן התחתונה, את החימום, ממש כמו גלים שעוברים בבטן. זו לא אותה הרגשה שנוצרת בעקבות אימון גופני רגיל. מעבר לזה, היה העניין הנפשי. כשאת זזה ככה ומניעה את האיברים החיוניים, בתוספת התזונה הבריאה, את מרגישה אנרגיות אחרות, יש יותר שלווה ורוגע, וזה כמובן מסייע לגוף לקלוט את ההריון. אני מאמינה שבזכות התרגילים האלה ההריון נקלט מהר כל כך, בלי ספק.

יש משהו שאת רוצה לומר לנשים אחרות שנמצאות במצב דומה?

אני מדברת עם החברות שלי, וחשוב לי להעביר לכל אשה את המסר הזה: לפני שאת מתחילה בטיפולי פוריות, תני צ'אנס לגוף שלך לרפא את עצמו. אם את מרגישה שהרופא שלך לוחץ עלייך לכיוון טיפולים הורמונאליים ופוסל את השיטות האלטרנטיביות, מותר לך לעזוב אותו. מעבר לעובדה שאת חשובה, ולא רק הנוחות של הרופא, זה נותן לך גם קצת אוויר, זמן לנשום. ויותר מכל, זה נותן לך את התחושה שאת האחראית – לגוף שלך, לבריאות שלך, וגם לתוצאות הטובות.