מרכז שיטת אביבה


היעוד והשליחות

מרכז שיטת אביבה הוקם במטרה להפיץ ידע המצוי בידי מעטים, ומתוך החשש שמא עם השנים ילך הידע העצום שגיבשה אביבה שטיינר ויאבד. כ-40 תלמידות בלבד הכשירה אביבה שטיינר, ויהודית פוני, מקימת המרכז, נחשבת ממשיכת דרכה ואף קבלה את ברכתה של אביבה להפיץ את השיטה ולהקים דור חדש של מדריכות. מתוך תחושת שליחות עמוקה ורצון לעזור לנשים בנות כל הגילאים, ומתוך תקווה שהידע יופץ ככל שיותר נשים ייחשפו אליו, קם המרכז הזה. בהחלטתה להכשיר עוד מדריכות מאפשרת יהודית פוני לכולכן, נשים מכל הגילאים ומכל המגזרים, להחזיר לעצמכן את השליטה על גופכן ולשפר באורח ניכר את איכות חייכן.

המרכז שם לעצמו למטרה:

שירותי המרכז כוללים:

אביבה שטיינר מייסדת השיטה


למידע אודות אביבה לחצו כאן.

אודות מנהלת המרכז - יהודית פוני

נולדתי בהונגריה, ושנות התבגרותי עברו עלי בקנדה, שם גם הוכשרתי כמורה לחינוך גופני. אחרי שעליתי לישראל, כאישה צעירה, התחלתי לעבוד כמורה לחינוך גופני והתמחיתי בהתעמלות נשים.

לאורך השנים, עבדתי עם נשים ונערות בנות כל הגילאים. כיוון שרובן המכריע של תלמידותי היו נשים דתיות, שחשו מבוכה גדולה בעיסוק בנושאים גופניים אינטימיים, הצטיירתי בעיניהן כסמכות לנושאים אלה – בין שהייתי כזאת ובין שלא. וכך מצאתי את עצמי מוצפת בשאלות על דימומים שלא בעיתם, מחזור חודשי שאינו סדיר, בעיות בתפקודים הורמונאליים שונים וכך הלאה.

נותרתי חסרת מענה. חשתי בעיקר מבוכה, כיוון שרציתי לסייע אבל לא הרהבתי עוז לעזור במקום שבו אין לי כל ידע.

ואז, יום אחד, בשנת 1988, נתקלתי בכתבה על אביבה שטיינר, תושבת כפר סבא, ש"פיתחה", כך נאמר, "סדרת תרגילים המסייעת בהסדרת המחזור החודשי". הרגשתי שמצאתי את מה שחיפשתי.

כשפגשתי לראשונה את אביבה שטיינר, נוצר בינינו חיבור מיידי. אולי הייתה זו אחוות ההונגריות המפורסמת. כך או כך, במשך שנה שלמה עבדתי עם אביבה. למדתי ממנה על השיטה שפיתחה, וחקרתי עוד ועוד לעומק כדי להבין גם את התיאוריה שמאחוריה. תוך כדי עבודה משותפת, הגדרנו יחד את 18 התרגילים הבסיסיים של השיטה שנועדו לסייע ל"איזון הורמונאלי". בעזרת הידע הפיזיולוגי שלי, פיתחתי ושכללתי גם קבוצות תרגילים שייתנו מענה ממוקד לבעיות ספציפיות (ולנשים מרקע שונה) כמו FSH גבוה, החזרת מחזור שנפסק ועוד.

לאורך השנים טיפלתי במאות נשים עם מגוון רחב מאוד של בעיות הורמונאליות, וסייעתי לנשים רבות שחוו קשיי פריון להיכנס להריון וללדת. מאות מכתבי תודה ותצלומים מעידים על "הילדים שלי", כך אני מכנה אותם.

כאישה דתיה, היה לי חשוב לתת מענה גם לצרכים המיוחדים של נשים דתיות. יצרתי קשר עם מכון פוע״ה בירושלים (פוריות לפי ההלכה), ובמשך שנים רבות סייעתי לנשים דתיות בפתרונות לפוריות על פי ההלכה ול"עקרות הלכתית".

עם הזמן הרגשתי שלא די בכך – הרי השיטה יכולה לעזור לנשים גם עם בעיות אחרות, בגיל ההתבגרות או בגיל המעבר. היא תורמת לאיזון הורמונאלי בכל שלב משלבי החיים, ויש בכוחה לרפא סבל מיותר באמצעים פשוטים, טבעיים ולא פולשניים.

הצורך להרחיב את המעגל ולהעביר את הידע הלאה, לעוד ועוד נשים, הוא שגרם לי להקים את ״המרכז לשיטת אביבה״ , יחד עם אחייניתי מיכל פוני. לא עוד לימוד התרגילים באופן פרטני בחדרי חדרים, אלא הקמת דור המשך של תלמידות ומדריכות, שיפיצו את הבשורה ויסייעו למעגלים רחבים ככל האפשר של נשים.

כמי שעסקה לאורך כל חייה המקצועיים בתנועה, השפעתה של שיטת אביבה על הגוף מובנת וברורה לי – תנועה והזרמת דם ישפרו באופן משמעותי גם את המצב הפיזי וגם את המצב הנפשי.

אני חשה סיפוק עצום כשאני שומעת על עוד אישה שהצליחה לשפר את מצבה בעזרת התרגילים, ובעיקר כשאני שומעת על אישה שסייעתי לה להביא לעולם את פרי בטנה. האושר והשמחה הם הוכחה בשבילי שהדרך היתה מוצדקת, ושווה את המאמץ. היום, אני משוכנעת שנמסרה לידי שליחות, והחזון שלי, שלפיו כל אחת תוכל להיעזר בשיטה לפי צרכיה, הולך ומתממש עם הקמת ״מרכז שיטת אביבה״ .

כיתבו אלינו

אנו מתחייבים שלא להעביר כתובת זו לשום גורם חיצוני.
X x X = ?